Fethiye’de Gezilecek Yerler

Fethiye, Muğla’nın bir ilçesi olup yaz aylarında tatil yapmak için ilk akla gelen yerlerden ilçelerden biridir. Eşsiz güzellikte olan ve Dünya’da oldukça ünlenen sahili, plajları, koyları ve tarihi ile oldukça ilgi görmektedir. Bunun yanı sıra birçok yapılabilecek aktivite ve bütçeye uygunluğu ve doğanın güzelliğini burada bulabilirsiniz. Doğada bulunan yeşil ve mavinin her tonunu burada görmeniz mümkündür.

Fethiye, ziyaretçilerine istedikleri imkânı sağlayabilmektedir. İster sakin bir şekilde tatil yapmak isteyenler için ister sportif ve daha canlı tatil yapma imkânı sağlıyor. Tatil için rotanızı Fethiye’ye çevirdiyseniz, Fethiye otelleri kapılarını sizler için sonuna kadar açmaktadır.

Fethiye’de gezilecek yerler; Fethiye ölü deniz, Kayaköy, Saklıkent kanyonu, Kelebekler Vadisi, Çalış Plajı, Kabak Köyü, 12 adalar, Tlos Antik Kenti, Letoon antik kenti, Telmessos antik kenti, Dalyan Kral Mezarları, Patara Antik Kenti, Fethiye Müzesi, Gemiler Adası, Gizli Kent Şelalesi olmak üzere birçok tarihi ve doğanın eşsiz güzelliklerini sizlere sunmaktadır. Fethiye’de gezilecek en iyi 15 yeri sizler için detayları olarak anlatacağız faydalı olmasını dileriz iyi okumalar.

Fethiye’de Tatil İçin En Güzel Yerler

Fethiye, Ege ve Akdeniz bölgesinin arasında olan Muğla şehir sınırında yer alan ilçelerden bir tanesidir. Fethiye tarihi boyunca birçok medeniyetin, en gözde yerleşkesi olma özelliğini taşımaktadır. Fethiye’de gezilecek en güzel tarihi ve tatil yerlerini sizler için sıraladık.

Ölü Deniz: Fethiye ‘ye 12 km uzaklıkta olup, tarihi ve tatil bölgesi olan Fethiye Ölüdeniz, deniz,  kum, güneş ve tarihi eserleri arasında eşsiz ve çok güzel bir tatil geçirmenizi sağlamaktadır.  Stresli ve yorgun günlerinizi Ölü Deniz’in beyaz ve renkli kumsallarında ve Dünya’ca ünlü plajlarında yaşadığınız tüm yorgunluklarınızı burada atabilirsiniz. Ölü Deniz’in dipten gelen kaynaklar ve gel-gitler sayesinde bütün yıl boyunca suyu hep temiz kalıyor.

Kaya Köy: Fethiye’de gezilecek yerler arasında olan Kaya Köy ’ün tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. M.Ö 3 binlere kadar uzanan tarihi ve Fethiye’ye sadece 8 km uzaklıkta yer almaktadır.  Kaya Köy Likya uygarlığına ait olan Karmylassos Antik Kenti üzerine kurulmuş ve köyde 19,yüzyıla tarihlenmiş taş yapıları bulunmaktadır. Hayalet şehir görünümünde olan Kaya Köy, doğa yürüyüşlerini ve tarihi seven ziyaretçilerine eşsiz ve muhteşem manzaralar sunmaktadır.

Saklıkent Kanyonu; Fethiye’de Eşen Çayına bağlı ve Karaçay üzerinde olan bu kanyon yaz günlerinin sıcak ve dayanılmaz havalarında, soğuk ve serinleten suyu ve doğası ile tatilcileri kendisine doğru çekiyor. Fethiye’den kalkan dolmuşlar ile buraya ulaşmak oldukça kolaydır. Saklıkent kanyonunun uzunluğu 18 km olup yüksekliği ise 200 metredir. Saklıkent Kanyonu’nda dağ yürüyüşü, sal yarışı ve safari organizasyonlarına katılarak tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi; Ölü Deniz’den kalkan tekneler ile buraya ulaşabilirsiniz. Kelebekler Vadisi ismini 80’den fazla kelebek türüne ev sahipliği yapmasından dolayı almaktadır, Daha çok sessiz ve sakin bir tatil yeri isteyenler için oldukça uygun bir yer. Kanyon duvarları 400 metreye kadar ulaşabilmekte ve tırmanış rotaları bulunmaktadır. Burada bulunan çadırlarda ve ağaç evlerde konaklayarak tatilinizi geçirebilirsiniz.

Çalış Plajı; Fethiye’ye 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesi olan Çalış Plajı, huzurlu ve güvenilir ortamı sayesinde son zamanlarda oldukça popüler bir hal almıştır. Çalış plajına isterseniz tekneler vasıtası ile de ulaşmanız mümkündür. Çalış plajı Caretta cinsi kaplumbağaların yumurta bıraktığı 17 plajlardan bir tanesidir. Gün batımında eşsiz manzarası ve birçok konaklama tesisi ve restoranlar eğlenmek için barlar bulunmaktadır.

Fethiye’de Nerede Kalınır?

Dünya genelinde eşi ve benzeri bulunmayan Fethiye tarihi ve doğal bir alana ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra ziyaretçilerini konaklama tesisleri ve Fethiye otelleri ile ziyaretçilerine son derece memnuniyet sağlıyor.  İlçede yaklaşık olarak 238 tesis hem yerel hem de konforlu ve kusursuz yer arayanlar için muhteşem ötesi bir şekilde hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir